×
خانه » مقالات » همه ی آن چه لازم است درباره پد ها بدانید!
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

همه ی آن چه لازم است درباره پد ها بدانید!

پد ها، ابزاری هستند که در شکل و طرح های مختلف ارائه می شوند. هم قابل برنامه ریزی هستند و هم برخی از انها توان کنترل شدن به وسیله ی یک نرم افزار ثانویه را دارند. بازار شان باور نکردنی است و توسعه دهندگان به دنبال راه های خلاقانه و جدید برای ادغام کردن انها با سخت افزار های ساخت موسیقی هستند. در این مقاله ما اخرین اطلاعات موجود را به شما ارائه میکنیم تا مطمئن شویم تمام آنچه را لازم است در باره ی کاربرد پد ها در اجرای زنده و تولید موسیقی بدانید را در اختیار شما قرار داده ایم.

چرا پد ؟

به خاطر شکل و طرح شان. پد ها به طور اختصاصی بر اساس فرم نوک انگشتان طراحی شده اند، به گونه ای که کارکردن با انها طی یک اجرای زنده برای دی جی ها اسان تر است. انها همچنین به صورت یک سری کلید های شفاف جدا سازی و سازمان دهی شده اند تا شانس اشتباه زدن انها به شدت کاهش یابد.

به خاطر ضبط درام ها. زمانی که صحبت از خلق عناصر ریتمیک مثل درام لاین ها در استدیو به میان اید پد ها بی همتا هستند. نقشه بندی عناصر مختلف درام در پدهای مختلف و سپس استفاده از دست برای زدن بیتها بسیار ساده تر از کشیدن انها به وسیله ی موس در قسمت دیجیتالی نرم افزار است.

به خاطر اجرای زنده. پد ها اجرای یک سمپل را به ساده ترین حالت ممکن تبدیل میکنند. تعجبی ندارد که انها جایگاه محکمی به عنوان یک دستگاه مهم در اجرای زنده را در اختیار دارند. به نحوی که حتی در صورتی لزوم می توانند نقش یک می دی کیبورد را بر عهده بگیرند البته در صورتی که قصد زدن ملودی های ساده را داشته باشید.

حتما این مقاله رو مطالعه کنید!  شروع لانچ پد با ملودیکس

چه فرم هایی از آن ها در دسترس است ؟

Launchpad: در این مدل یک شاسی جدا مخصوص دکمه ها طراحی شده، که معمول ترین قالب موجود در بازار است. این مدل ها به طور خاص برای کنترل توسط یک نرم افزار ثانویه طراحی شده اند و این یعنی نمیتوان انها را به تنهایی به کار برد.

دستگاه های MPC: بخش لانچ پد در همان شاسی که سمپلر، ارنجر، میکسر و… قرار دارد تلفیق شده. پد در اینجا می تواند از نقش یک می دی کیبورد گرفته تا یک سیستم ساخت بیت مجزا را ایفا کند.

درون دستگاه درامز: پد های ضربه ای یا کوبیدنی که قابل برنامه ریزی از طریق می دی هستند و قصد شان تقلید از طبل ها، سنج ها، سیمبال ها و… است. انها برای نواخته شدن به وسیله ی چوب های درامز طراحی شده اند و در نتیجه خیلی عریض تر از پدهای معمولی هستند که قرار است با نوک انگشتان نواخته شود.

بهترین گزینه ها

لانچ پد Novation: بیشترین کارایی ممکن در درون یک دستگاه ۸*۸ که با دنیای پیشرفته موسیقی الکترونیک همگام است. این پد به شما اجازه ی اجرای کلیپ، نواختن درام و کنترل میکسر تان را از هر راهی که فکرش را بکنید خواهد داد.

 

launchpad pro

Machine Studio از شرکت Native: یک دستگاه پیشرفته و همه کاره برای تولید موسیقی از بیت گرفته تا ملودی و هارمونی. به علاوه این وسیله یک سمپلر نیز درون خود دارد که در تعامل با نرم افزار های فوق العاده ی امروزی کار کردن را برای شما بشدت اسان میکند.

حتما این مقاله رو مطالعه کنید!  معرفی Launch Control XL

 

Perfomance Pad Pro از شرکت Alesis: یک ایستگاه درامز همه چیز تمام که دارای هشت درام پدِ حساس به سرعت ضربه است و دارای ورودی کیک و های-هت و بیش از ۵۰۰ صدای مولتی- سمپل پویا است. این وسیله به گونه ای طراحی شده که اجرا های شما را وارد مرحله ی دیگری خواهد کرد.

برنامه پیشنهادی

وقتی که صحبت از نرم افزار های سازگار با ابزار ها می شود Ableton Live بدون شک در نوع خود مثال زدنی است. این نرم افزار به طور اختصاصی برای اجراهای زنده طراحی شده است و به وسیله ی ان ارسال سمپل ها به کلید های لانچ پد و تنظیم سایر پارامتر هایی که قصد کنترل انرا دارید فوق العاده ساده است.

منبع : تاپ پرشین دی جی

آقای لانچ پد

از اینکه بتونم به همه ی فارسی زبان کمکی کرده باشم بسیار خرسند و خوشحالم. لانچپد بزنید و لذت ببرید!

پاسخی بگذارید